Senecká miniliga

Senecká miniliga

10. kolo – Začíname Miniligovú jar

Po dlhých takmer 4 mesiacoch sa futbal vráti aj na umelý trávnik v Senci v športovom areáli, ktorý nesie názov Slavia. 4 zápasy, 9 kvalitných tímov aj to je záruka skvelého futbalu, vzrušenia, rivality aj radosť z výhry, či naopak sklamanie z porážky. Aj napriek odstúpeniu tímu „Tvoj Tatko“ zo súťaže, nič to nemení na fakte, že Senecká miniliga odštartuje svoju jarnú časť sezóny 2022/2023 už túto nedeľu 19.03.2023.
                                                                                       
                                                                                     

 

 

COSMOS vs. KIDO TÍM SENEC
Už o deviatej si ako prvé dva tímy v roku 2023 zmerajú sily Cosmos a Kido Tím Senec. Cosmos skončil jeseň na šiestom mieste a hráči tímu neskrývali sklamanie. Iba dve výhry, tri prehry a štyri remízy v deviatich zápasoch je pre tím, ktorý predchádzajúcu sezónu dokázal ukončiť na treťom mieste, menšie zlyhanie. „Červení“ sú ale tímom, ktorí sa prebúdza práve na jar a práve v čase kedy tím potrebuje vyhrávať. To robí z Cosmosu nepríjemného súpera pre každý jeden tím, ktorý si s nimi zmeria sily. Tím vystužili traja noví hráči, „stratený syn“ Roman Šipoš, ktorý v Cosmose pôsobil už aj v minulosti a dlhodobo patril do kádru červených. Druhou posilou je Denis Šavara, ktorý rovnako ako Šipoš prichádza z odstúpeného tímu Tvoj Tatko a za dve sezóny si zahrá už za tretí tím.  Treťou posilou je nováčik Jakub Bognár. Hostia v tomto zápase ako nováčik sa v posledných zápasoch jesene dokázali chytiť a posúvali sa tabuľkou vyššie, až ju nakoniec ukončili na postupovom 8. mieste. Kido Tím možno práve vďaka svojej stúpajúcej forme neprivítal zimnú prestávku s otvorenou náručou  a bude sa snažiť jar naštartovať minimálne rovnako dobre ako finishovali jesennú časť. Oranžovým v tejto časti sezóny vypomôžu dvaja nováčikovia v našej lige Tomáš Szárka a Patrik Orsag. Dokáže Cosmos uniknúť svojmu súperovi na rozdiel štyroch bodov, alebo naopak dokáže sa Kido Tím dostať pred Cosmos? Hádanka, ktorú nám oba celky rozlúštia už túto nedeľu o deviatej ráno.
COSMOS – 6. miesto 10 Bodov
KIDO TÍM – 8. miesto 9 Bodov
Zápas na jar: Kido Tím Senec 2 – 5 Cosmos

 

 

DYNAMO SENEC vs. PARTIZAN
Štvrtý s tretím aj to je zápas, ktorý nás čaká už o 10:05. Dynamo prežívalo jeseň ako na húsenkovej dráhe. Dobre výsledky striedali tie zlé a tím nedokázal predvádzať konzistentné výkony, ale aj napriek tomu dokázalo jeseň zakončiť na 4. mieste so štvorbodovým mankom práve na svojho súpera. Pre domácich je tak toto šanca dotiahnuť sa na svojho súpera na rozdiel jedného bodu a zabojovať o minimálne tretie miesto na konci sezóny. Dynamo opustili 4 hráči, ale rovnaký počet ich aj nahradil a budú dúfať, že práve títo 4 hráči im pomôžu na jar zabojovať nie len o ligu, ale takisto aj o pohár. Súperom v prvom zápase na jar im však bude Partizan, tím ktorý je pasovaný za favorita, nie len tohto zápasu, ale na celkového víťaza ligy. Až do posledného jesenného kola to vyzeralo tak, že Partizan nepozná premožiteľa, ale osudným sa im stál tím Palermo, ktorému podľahli 7:5 a to aj znamenalo pokles v tabuľke na úkor svojho súpera. Hostí posilnili traja hráči, ktorí už v minulosti bojovali na slavistickom umelom trávniku a mali by dopomôcť tímu, minimálne k zopakovaniu postupu do finále ako v predošlej sezóne. Kto nakoniec uspeje v zápase dvoch susedov? DYNAMO – 4. miesto 14 Bodov
PARTIZAN – 3. miesto  18 Bodov
Zápas na jar: Partizan 5 – 1 Dynamo Senec

 

 

S.C. PALERMO vs. FC PINKY
O jedenástej nastúpi úradujúci majster proti najmladšiemu tímu, ktorý zatiaľ nenakukol na pozície, ktoré by zaručovali účasť v playoff ligy. Palermo nepozmenilo súpisku a bude pokračovať s kádrom, ktorým aj zahajoval sezónu. Ak by sme sa pozreli na tabuľku, tak favorit je jasný a domáci tím, by nemal mať najmenší problém so svojim súperom. Palermo bude chcieť vyhrať, držať krok s lídrom tabuľky a skúsiť aj obhájiť majstrovský titul z posledných dvoch ročníkov. Hostia spravili pár zmien, ktoré by mali dopomôcť tímu k historickému postupu do vyraďovacej časti súťaže. Pinky budú musieť zabrať na oboch smeroch, keďže sa im nedarí ani v ofenzíve a ani v defenzíve. Jeseň ukončili hráči v čiernych dresoch prehrou proti Sparte, proti súperovi s ktorým zrejme budú bojovať o playoff. Deklasujú opäť hráči Palerma Pinky? Alebo naopak dokáže outsider zdolať favorita?
PALERMO – 2. miesto 19 Bodov
PINKY – 10. miesto 8 Bodov
Zápas na jar: FC PINKY 1 – 5 S.C. PALERMO

 

 

TEŽEBÉ vs. SPARTA SENEC
Posledný hraný zápas a prvé vystúpenie pre lídra súťaže v jarnej časti. Težebé ukoristili dvoch hráčov z kádru svojho súpera Patrika Šušlu a Lukáša Čambala. Hráči, ktorí ešte dvihli kvalitu už tak dosť silného mužstva a budú chcieť pomôcť tímu za cestou k zisku ligového titulu. Do brány sa vracia brankár (Štefan Kunyi), ktorý už v Težebé pôsobil a do poľa prichádza takisto hráč (Vladimír Vanek), ktorý ešte v minulej sezóne pôsobil v tíme ligového lídra. Domáci budú v roli favorita, ale hostia sa budú snažiť čo im sily budú stačiť o to, aby soka zdolali. Sparta mala vysoké ambície pred začiatkom sezóny, ale jeseň im nevyšla práve na jednotku a umiestnili sa na 7. mieste. Odstupom tímu Tvoj Tatko sa Sparta kvalifikovala aj do vyraďovacej časti pohára a zahrá si o minimálne jeden zápas naviac ako očakávali po skončení jesennej časti. Skúsený tím čaká rušná jarná časť a ich silu ukáže hneď prvý zápas. Težebé alebo Sparta? Rovnako vyrovnaný zápas ako na jeseň, alebo dominancia jedného mužstva?
TEŽEBÉ – 1. miesto 21 Bodov
SPARTA – 7. miesto 10 Bodov
Zápas na jar: SPARTA SENEC 3 – 4 TEŽEBÉ

 

 

TULO BALO vs, TVOJ TATKO
Tulo Balo si pripíše výhru v prvom jarnom zápase a to kontumačne proti tímu Tvoj Tatko, ktorý odstúpil zo súťaže. Tulo Balo teda v tejto chvíli už so 14timi bodmi v tabuľke. V tíme prebehla len jedna zmena, aj to iba v podobe krstného mena, kedy Petra Sticzu nahradil jeho brat Gábor Sticza s číslom 33.
TULO BALO – 5. miesto 14 Bodov