Senecká miniliga

Senecká miniliga

Pred nami 12. kolo a ak Težebé zaváha, tak sa nám bude meniť líder

Prvá aprílová nedeľa bude patriť už tradične Seneckej minilige a 4 kvalitným zápasom. Niektoré tímy začali jar ako znovuzrodené, iné pokračujú v nastolenom tempe a iné zas hľadajú svojho ducha jesene. Už v tejto chvíli je jasné, že Palermo si pripíše plný bodový zápis a núti tak lídra tabuľky podať čo najlepší výkon, aby ich konkurent z druhej priečky nepredbehol. Minulé kolo nám prinieslo zopár aj nečakaných výsledkov a verme, že poriadne zamotané budú aj zápasy 12.kola.

 

09:00
PARTIZAN vs. FC PINKY   
Súboj tímov z opačných strán tabuľky. Tretí tím privíta predposledný tím tabuľky, ktorý ale pookrial po výhre v „existenčnom“ zápase proti Kido Tím Senec. Zahanbiť sa ale nedali ani hráči Partizanu, ktorí už štvrtýkrát dokázali poraziť momentálneho lídra Težebé a teda znížili svoje manko na prvé miesto na rozdiel 2 bodov. Domáci aj v minulom kole potvrdili výbornú obranu. Tím dokáže disponovať skvelými, rýchlymi a smrteľnými protiútokmi, čo budú určite využívať aj v nasledujúcom zápase. Hostia potvrdili skvelú formu proti Kido Tím, s ktorým tejto sezóne neprehrali ani v jednom z troch prípadov a dotiahli sa na postupové ôsme miesto s mankom jediného jedného bodíku. Aj keď je tím mladý, ale disponuje hráčmi so skvelou individuálnou technikou a môže sa spoľahnúť aj na svojho najstaršieho hráča, ktorý strieľa dostatok gólov, ale dokáže aj vytvoriť šance pre svojich mladších spoluhráčov. Bude uradovať najlepšia obrana ligy, alebo naopak individuálna kvalita? Favoritom budú písaní domáci hráči, ktorí na jeseň rozstrieľali svojho súpera.
Zápas na jeseň: FC PINKY 1 -8 PARTIZAN

 

10:05
KIDO TÍM SENEC vs. SPARTA SENEC   
Tímy, ktoré sa nachádzajú na posledných dvoch postupových miestach a budú chcieť spraviť všetko pre to, aby sa minimálne na nich udržali aj na konci posledného kola. Kido nevstúpil do jarnej časti práve najšťastnejšie, keď v oboch zápasoch podľahol súperovi. Ak by sme sa pozreli na herný prejav domácich, tak je to hlavne hra do tela a časté nastreľované lopty pred bránu súpera, ktoré sa snažia dobiehajúci hráči dotlačiť za chrbát brankára. Dôkazom toho je aj štvrtý najbodovanejší hráč súťaže Peter Spilý so 14timi gólmi a celkovo 19timi bodmi. Hostia na jar už raz bodovali na sto percent, keď si pripísali v minulom kole kontumačnú výhru. Tím, ale bude musieť zapracovať na komunikácií medzi ihriskom a lavičkou, ktorá často pôsobí devastačne na psychiku hráčov. Sparta disponuje vysokými hráčmi vzadu, motorovou myšou s číslom 9 v strede poľa a na pevným hráčom vpredu s defenzívnym číslom 3. Skúsenosťami obdarené obe mužstvá sa pobijú už po desiatej hodine.
Zápas na jeseň: SPARTA SENEC 8 – 4 KIDO TÍM SENEC

 

11:10
TULO BALO vs. DYNAMO SENEC 
Tabuľkoví susedia a často dosť pikantný zápas. Tulo Balo si na jar pripísalo už štyri body za remízu s Palermom a kontumačnú výhru. Práve v poslednom zápase sa mohli oprieť o brankárskeho obra a rýchlonohého kapitána na hrote útoku. Obaja hráči boli pri oboch góloch svojho tímu. Domácich by sme mohli nazvať aj remízovými kráľmi, keď si ju pripísali až v šiestich prípadoch tejto sezóny a dokonca aj hneď v prvom zápase sezóny proti svojmu nasledujúcemu súperovi. Dynamo so šiestich možných bodov si pripísalo na svoje konto iba jeden jediný bod a aj to malo za následok prepad tabuľkou na 6. miesto. Tím, ktorý ma široký káder a na zápas pravidelne chodí v hojnom počte, to ale niekedy nezvláda psychicky a na to v mnohých zápasoch dopláca. V tejto sezóne aj v rámci poháru Tulo s Dynamom nezvíťazilo a bude to chcieť zmeniť už túto nedeľu. Dokáže uspieť tím, ktorý často neprehráva, alebo mnohonárodnostné Dynamo?
Zápas na jeseň: DYNAMO SENEC 4 – 4 TULO BALO

 

12:30
TEŽEBÉ vs. COSMOS 
Jeden musí, druhý môže. Težebé s nožom na krku, ak chce ostať na prvom mieste bude musieť zdolať svojho súpera. Domáci svoj posledný zápas nezvládli odniesli si z neho prehru 2:6 a doprali tak Palermu respektíve Partizanu, aby sa na nich dotiahli. Domáci však majú vo svojich radoch veľkú kvalitu, najproduktívnejšieho hráča a celkovo skvelý útok. Topánka ich však momentálne tlačí na opačnej strane ihriska a to v bráne. Cosmos naopak má tie opory v bráne rovno dve a jedná z nich sa v minulom kole blysla čistým kontom. Červení majú vyvážený útok a obranu a ak sa môžete vzadu oprieť aj o brankára, tak máte v zápase vyhrané. Jar začala a s ňou začal hrať svoj futbal aj Cosmos. Zvíťazí líder ligy, ostane naďalej na prvom mieste? Alebo naopak Cosmos oplatí prehru z jesene a dokáže svojho soka zdolať ako v súboji o tretie miesto v minulej sezóne.
Zápas na jeseň: COSMOS 5 – 8 TEŽEBÉ